Лікувально-профілактича робота

ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ В ДНЗ

/Files/images/kartinki/51741525_books_upright(1).jpg

Медичне обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі здійснюється у відповідності до Закону України "Про дошкільну освіту", Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України "Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі" від 30.08.2005р. № 432/496.

ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ ЩОДО МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ВИЗНАЧЕНО ТАКІ:

- збереження і зміцнення здоров'я дітей;

- забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;

- формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

У дошкільному навчальному закладі організована робота медичного кабінету. Приміщення відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, оснащене та забезпечене необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

Для роботи медичної сестри, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови, працює старша  медична сестра (сестра медична з дієтичного харчування) Кутицька А.Б..

У своїй роботі медична сестра керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

У ДНЗ планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.
В нашому закладі використовують такі форми лікувально-профілактичної та оздоровчої роботи:
• вживання дітьми продуктів: свіжих фруктів, солінь,свіжої цибулі, часнику, узвару;
• фітотерапія та аромотерапія
Контроль за станом здоров'я дітей здійснюється трьома шляхами:
1. Правильна організація ранкового прийому.
2. Обхід медичною сестрою дитячого садка.
3. Спостереження вихователів.
Медичний контроль за станом фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі включає:
1. Динамічне спостереження за станом здоров'я й фізичного розвитку дітей.
2. Медичний контроль за організацією рухового режиму.

/Files/images/image.jpg

Перед зарахуванням дитини до ДНЗ батьки повинні підготувати її до перебування у дитячому колективі: пройти повне медичне обстеження в відділі дитячої поліклініки та отримати довідку щодо стану її фізичного та психічного розвитку.

При зарахуванні дитини до конкретної групи медичний працівник дошкільного навчального закладу збирає інформацію про особливості розвитку і поведінки дитини, оцінює її стан здоров’я.

Відомості про дитину раннього віку при зарахуванні до ДНЗ заносять до історії розвитку дитини (за формою № 112/0), а дошкільного віку – до медичної карти дитини (за формою № 026/0), та повідомляють вихователю групи.

Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 – ІІІ із змінами і доповненнями.

Ранковий прийом дітей

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснює вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків. Усім вихованцям ясельних та карантинних груп вимірюють температуру тіла. Термометри дезінфікують.

Дітей з ознаками захворювання до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності з інших причин приймання дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.